zdjęcia 10x13

zdjęcia 10x13

 

Zdjęcia 10x13

Zdjęcia 10x13 to jeden ze standardowych rozmiarów zdjęć, najczęściej zamawianych przez klientów. Zdjęcia w tym formacie idealnie pasują do albumów i niewielkich ramek na zdjęcia.

Rozmiary zdjęć 10x10

Dokładny wymiar 10,2 x 12,7 cm
Rozmiar w pikselach 1205 x 1500
Proporcje boków 3:2

 

Dlaczego warto wybrać format zdjęcia 10x13?

Format 10x13 idealnie sprawdzi się przy zamawianiu większej ilości fotek. Dzięki uniwersalnemu rozmiarowi możemy przechowywać wywołane zdjęcia zarówno w albumach, jak i specjalnych pudełkach na fotografie. Zdjęcia 10x13 idealnie nadają się na wywołanie serii zdjęć reportażowych i fotografii z imprez okolicznościowych. 

Na jakim papierze można wywołać zdjęcia 10x13?

Zdjęcia w formacie 10x13 standardowo wywołujemy na papierze matowym i błyszczącym. Korzystamy z najlepszego papieru - Fuji Crystal Archive i Digital Paper Professional, który w połączeniu z wysokiej klasy chemią gwarantuje najwyższą jakość wydruku.

Wywoływanie zdjęć - jaki wybrać rodzaj kadrowania?

Zdjęcia wykonywane przy użyciu aparatów cyfrowych posiadają proporcje 3:2 lub 4:3. 

Powinniśmy o tym wiedzieć podczas zamawiania odbitek i określania formatów. Jeżeli proporcje, które zostały wybrane w ustawieniach aparatu, nie zgadzają się z proporcjami odbitek, to zdjęcie będzie musiało być skadrowane przez naszego grafika.

Dostępne rodzaje kadrowania zdjęć:

Przy proporcjach aparatu 4:3:

kadrowanie FIT - cały obraz zarejestrowany przez matrycę umieszczony zostanie na papierze ( np. 10 x 15 ), ale po bokach zostaną białe paski.

kadrowanie FILL - obraz zostanie dopasowany do tradycyjnego formatu, ale będzie on nieco wykadrowany ( obcięcie dłuższych boków ). Oczywiście technik kopista dołoży wszelkich starań, by nie "obcinać głów" lub innych ważnych elementów na zdjęciu.

 

Kadrowanie FIT

Kadrowanie FIT

Kadrowanie FIT + RAMKA

Kadrowanie FIT + RAMKA

Kadrowanie FILL

Kadrowanie FILL

Kadrowanie FILL + RAMKA

Kadrowanie FILL + RAMKA