fotocentrum - blog

Jak przechowywać papierowe zdjęcia?

jak przechowywać papierowe zdjęcia?

Na czym polega sesja zdjęciowa w stylu boho?

na czym polega sesja zdjęciowa w stylu boho?

Sesje fotograficzne w stylu cyganerii, zwane także boho chic to trend, który zapożycza swoje cechy z wielu innych stylów np. militarnego, hippisowskiego, grunge, etnicznego stylu rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej i Środkowej, cygańskiego, stylu podróżujących artystów, czy też vintage. Jest to paradoksalne połączenie bohemy z modą.

Symulator aparatu fotograficznego.

symulator aparatu fotograficznego

Jakie bywają style i rodzaje współczesnych sesji zdjęciowych?

sesje zdjęciowe

Jeżeli chodzi o najpopularniejsze i niezwykle ciekawe sesje fotograficzne, to zaliczają się do nich m.in. styl artystyczny, boho, czy też western. Jednak jeśli mamy na myśli naprawdę oryginalne pomysły, to może ograniczyć nas wyłącznie wyobraźnia, ponieważ wszystko zależy od naszej kreatywności.

Czym charakteryzuje się oświetlenie fotografii portretowej?

światło w fotografii portretowej

Jeżeli fotografia jest naszą pasją i staramy się ciągle poprawiać swoje umiejętności, to jedną z istotniejszych kwestii są kluczowe wzorce oświetlenia, które powinniśmy poznać. Dotyczy to oczywiście wszystkich rodzajów fotografii. Dlatego też, jeśli chcemy przenieść swoje umiejętności fotograficzne na wyższy poziom, to warto skorzystać z doświadczenia profesjonalistów.

Na co warto zrócić uwagę, aby tworzyć artystyczne zdjęcia?

jak robić zdjęcia artystyczne

Jeśli mamy aspiracje, aby tworzyć bardziej artystyczne zdjęcia, lub też chcemy uzyskać wyjątkową atmosferę na dotychczasowych fotografiach, to warto zapoznać się z kilkoma wskazówkami, które mogą to nam znacznie ułatwić.

Jak zrobić dobre zdjęcia swojemu zwierzakowi?

Jak zrobić zdjęcia zwierzakom

Psy są zarówno najwierniejszymi przyjaciółmi, jak i najlepszymi obiektami fotografii. Z całą pewnością każdy dumny właściciel czworonoga posiada całą kolekcję jego zdjęć, po które z przyjemnością sięga, aby poprawić sobie nastrój. Właśnie dzięki nim nasi zwierzęcy przyjaciele mogą na stałe zagościć w naszych wspomnieniach i sprawiać radość całej rodzinie. 

Kilka wskazówek, jak zrobić świetne zdjęcia makro iPhonem.

Jak robić zdjęcia makro Iphonem

Aparaty fotograficzne w iPhonie są zazwyczaj doskonale zoptymalizowane pod kątem makrofotografii. Użytkownicy iPhone'a mają możliwość uchwycenia różnych obiektów i ich wyraźnych szczegółów w wysokiej jakości. Aby jednak osiągnąć naprawdę przyzwoity wynik, trzeba poznać konkretne techniki, które pozwolą na wykonywanie makrofotografii, popularnym iPhonem. 

Jak robić dobre zdjęcia na Instagram?

Jak robić dobre zdjęcia na Instagram

 

Wszyscy wiemy, że zdjęcia zamieszczone na Instagramie powinny być piękne oraz wzbudzać zainteresowanie. Rzeczywiście jest to prawda, ale dużą sztuką jest takie skomponowanie ujęcia, aby skutecznie przyciągnąć uwagę odbiorców. W tym artykule podam kilka przydatnych wskazówek, które ułatwią Ci to zadanie. 

Programowalna automatyka, czyli tryb P w aparacie fotograficznym.

tryb P w aparacie fotograficznym