Prezenty "od serca" na Dzień Matki

prezent na dzień matki

 

Dzień Matki to święto, które w Polsce co roku, niezmiennie celebrujemy 26 maja. Tradycja ta, ściśle wiąże się z Krakowem, gdzie po raz pierwszy obchodzono je w 1914 roku. Data tego święta jest stała i często wypada w dzień powszedni. Dlatego też w Polsce nie jest ono świętem narodowym, jak w niektórych krajach, gdzie celebrowane jest podczas weekendu, czyli w dniu wolnym od pracy. 26 maja jest to wyjątkowy dzień, w którym staramy się okazać naszym mamom wdzięczność, szacunek i miłość za cały trud, który włożyły w nasze wychowanie. W tym dniu odwiedzamy swoje mamy, obdarowujemy je kwiatami oraz prezentami, które najlepiej wyrażają nasze uczucia. Dlatego też warto dobrze przemyśleć wybór prezentu na tę szczególną okazję. Taki prezent powinien sprawić prawdziwą przyjemność i wywołać uśmiech na twarzy swojej mamy.

 

Skąd wywodzi się tradycja święta Dnia Matki?

Sięgając wstecz, historia powstania Święta Matki wywodzi się już ze starożytności. W starożytnym Egipcie matka była osobą bardzo szanowaną i otaczaną niezwykłą czcią. Nawet ówcześni, egipscy sędziowie niejednokrotnie swój werdykt opierali na tym, czy osądzona osoba zadowoliła “matczyne serce”. Ucieleśnieniem idealnej matki i żony była bogini Izyda, czyli matka samego Horusa.

Natomiast starożytni Grecy i Rzymianie czcili boginie-matki, które były symbolem płodności i urodzaju. Rzymianie celebrowali trzydniowe święta między 15 a 18 maja, ku czci bogini Cybele. Były to tzw. Hilaria. Z kolei Grecy oddawali cześć bogini Rei, żonie Kronosa, którą uważali za matkę wszechświata oraz matkę wszystkich bogów.

Niestety święto to zostało zapomniane na bardzo długi czas. Wróciło ono do Europy, a dokładnie do Anglii i Szkocji dopiero pod koniec XVII wieku, pod nazwą „Niedziela u matki” czyli „Mothering Sunday”. W ten dzień zazwyczaj dorosłe córki piekły tzw. „Matczyne ciasto” oraz przynosiły swoim matkom kwiaty i słodyczami, a one odwzajemniały się błogosławieństwem. Święto to obchodzone było w czwartą niedzielę Wielkiego Postu i przetrwało, aż do XIX wieku.

Dzień Matki ponownie w Europie zaczęto obchodzić dopiero na początku XX wieku.

Od 1922 roku, w każdą, drugą niedzielę maja, Niemcy zaczęli obchodzić to święto. Darowali wówczas swoim matkom kwiaty, drobne prezenty oraz wyrażające miłość i szacunek kartki z życzeniami. Dlatego też 10 lat później ustanowili Dzień Matki swoim świętem narodowym. W tym samym dniu tzn. w drugą niedzielę maja Dzień Matki celebrowany jest także w RPA oraz Kanadzie.

Natomiast w Rosji, Święto Matki obchodzone jest jesienią, w ostatnią sobotę listopada. W tym właśnie dniu, z okazji Dnia Matki, organizowane są liczne festyny i koncerty.

 

Jaki prezent wybrać dla mamy?

Jeżeli szukasz tego jedynego, niepowtarzalnego prezentu dla mamy, to koniecznie zapoznaj się z ofertą naszego internetowego fotolabu fotocentrum.pl 

 

Nasze propozycje: 

Wspólne zdjęcie w ozdobnych ramkach

Niezwykle osobistym i wywołującym przypływ ciepłych uczuć prezentem mogą być odbitki wspólnych zdjęć. Cyfrowe pliki zamienione w piękne, papierowe obrazy, które odpowiednio oprawione, mogą stanowić niezwykle przyjemną i przenoszącą w czasie, ozdobę domu. Proponujemy więc nie tylko wywoływanie zdjęć online w bardzo niskich i przystępnych cenach, ale również eleganckie ramki oraz albumy na zdjęcia.

 

zdjęcia na dzień matki

Kubek z personalizowanym nadrukiem na Dzień Matki 

Doskonałym pomysłem na oryginalny prezent na Dzień Matki jest także kubek do spożywania gorących napojów, z wybranym zdjęciem lub z personalizowanym, graficznym nadrukiem. Dzięki temu zwyczajna czynność, jaką jest picie porannej kawy, czy też herbaty, zawsze będzie miło kojarzyć się z Tobą. Tak podana kawa, z pewnością będzie smakowała lepiej i przywoła uśmiech na twarzy Twojej mamy.

 

kubek na dzień matki

Poszewka ze zdjęciem na Dzień Matki

Super prezentem na Dzień Matki może być także poszewka ze zdjęciem. Wybierz więc odpowiednie zdjęcie lub puść wodze fantazji i zrób własny projekt graficzny. To nic trudnego, a możesz tym sprawić ukochanej mamie, naprawdę wiele radości. Taki prezent to zarówno ciekawa ozdoba, jak i funkcjonalny i praktyczny przedmiot. Z pewnością Twoja mama doceni osobisty charakter, właśnie takiego prezentu.

 

poszewka na dzień matki

Koszulka z nadrukiem na Dzień Matki

Koszulka z nadrukiem to także niebanalny prezent na Dzień Matki. Oryginalny T-shirt z wybranym cytatem, wymowną grafiką lub wybranym przez Ciebie zdjęciem, z pewnością nie tylko zaskoczy, ale także ucieszy Twoją mamę. Osobisty przekaz, połączony z praktycznym i funkcjonalnym zastosowaniem, to również doskonały pomysł na ciekawy prezent z okazji Dnia Matki. Personalizowana koszulka dedykowana mamie może skutecznie wyrazić nasze uczucia i zaznaczyć, że zajmuje ona wyjątkowe miejsce w naszym życiu oraz sercu. Dlatego też koszulka z nadrukiem, to kolejna doskonała propozycja prezentu na Dzień Matki. Oczywiście, proponowane przez nas koszulki są przyjemne w dotyku i wykonane z najlepszej jakości materiałów. Polecamy!
 

Jeżeli chcesz przywołać uśmiech na twarzy swojej ukochanej mamy, to postaw na wywoływanie zdjęć online lub personalizowane prezenty ze zdjęciem. Polecamy, bo ten wybór zawsze się sprawdza!