Jakie są rodzaje ramek na zdjęcia?

Jakie są rodzaje ramek na zdjęcia

 

Klasyczne fotografie w papierowej formie, zazwyczaj przechowujemy w ozdobnych albumach na zdjęcia. W szczególności, jeśli mamy imponującą, fotograficzną kolekcję. Dlatego też, jeśli preferujesz papierowe odbitki, to powinieneś także pomyśleć o odpowiedniej oprawie i zaopatrzyć się w stylowe ramki na zdjęcia, które z pewnością dodadzą głębi Twoim najlepszym ujęciom. 

 

  1. Jakie są dostępne rodzaje ramek na zdjęcia?
  2. Czy warto postawić na duże formaty?
  3. Czym powinny charakteryzować się dobrej jakości ramki?

 

Jakie są dostępne rodzaje ramek na zdjęcia?

 

Jeżeli pięknie wyeksponujesz swoje fotograficzne perełki, czyli najbardziej udane zdjęcia, z których jesteś autentycznie dumny, to będziesz mógł  podzielić się nimi z resztą świata. Z elegancko oprawionych fotografii możesz w prosty sposób stworzyć na swojej ścianie niepowtarzalną galerię sztuki. Wówczas również Twoi najbliżsi oraz znajomi, którzy wpadną z wizytą, będą mogli podziwiać te niesamowite dzieła.  Jest to także bardzo łatwy sposób na zaaranżowanie na nowo przestrzeni wokół siebie i stworzenie wyjątkowej atmosfery w swoim domu.

W obecnych czasach na rynku dostępnych jest wiele rodzajów ramek, w różnych rozmiarach. Niezwykle efektownie wyglądają na ścianie drewniane ramki na zdjęcia, które stwarzają ciepłą i przytulną atmosferę w Twoim mieszkaniu. Prezentują się one bardzo stylowo i elegancko. Natomiast metalowe ramki na zdjęcia mogą dodać industrialnego charakteru takiej wyjątkowej, fotograficznej wystawie.

Natomiast, jeśli chcesz skomponować niepowtarzalną ekspozycję ze zdjęć swoich dzieci, to najlepiej do tego celu nadają się plastikowe ramki na zdjęcia w żywych, przykuwających uwagę barwach.

Z kolei do stworzenia osobistego kolażu z własnych zdjęć, który będzie opowiadał konkretną historię Twojej rodziny, warto wybrać popularne multiramki. Dzięki takiemu wyborowi możesz w bardzo interesujący sposób wyeksponować swoje zdjęcia oraz oszczędzić nieco swoją ścianę, gdyż do zawieszenia multiramek wystarczy tylko jeden otworek. Również ramki na zdjęcia tzw. galeryjki także mieszczą kilka lub nawet kilkanaście zdjęć, zazwyczaj w formacie kwadratowym.

 

Czy warto postawić na duże formaty?

 

Jeżeli zdecydujesz się na odbitki w dużym formacie XXL, to z całą pewnością skutecznie podkreślisz piękno i wydobędziesz głębię i niepowtarzalny charakter swoich zdjęć.

Efektowne ramy na zdjęcia z litego drewna to bardzo stylowe rozwiązanie, które doda Twoim wnętrzom ciepła i elegancji. 

Obecnie w sklepach z akcesoriami fotograficznymi możemy zakupić ramki w różnych kształtach i rozmiarach, dlatego też warto nieco się postarać i dokonać przemyślanego i adekwatnego do swojej kolekcji zdjęć, wyboru. Dzięki temu, zapierające dech w piersiach, urokliwe fotografie niepowtarzalnych zachodów słońca, pięknych portretów, czy też cudów natury, będą stanowiły wyjątkową galerię sztuki, która zapewne zachwyci wszystkich odbiorców.

Oczywiście warto wyeksponować także wesołe i niejednokrotnie śmieszne zdjęcie, gdyż dzięki nim będziemy mogli powtórnie cieszyć się wyjątkowymi wspomnieniami i skutecznie poprawiać sobie nastrój.

 

Czym powinny charakteryzować się dobrej jakości ramki?

 

Właściwie dobrane i dobre jakościowo ramy na zdjęcia, zwykle posiadają miękkie linie oraz zewnętrzną osłonę zabezpieczającą fotografie przed uszkodzeniem. Poza tym są bardzo wyraźne i nie zniekształcają podstawowego motywu fotografii. Oczywiście również ważny jest materiał, z którego są wykonane. To znaczy ramy drewniane i metalowe, cechują się większą wytrzymałością, dlatego też najczęściej są stosowane do formatów XXL. Jednak na małe standardowe zdjęcia w rozmiarze 9X13 cm, czy też 10X15 cm, możemy wybrać ozdobne, ramki plastikowe. Ten rodzaj oprawy jest dużo tańszy, ale dostępnych jest mnóstwo interesujących wzorów, wykonanych właśnie z tego materiału. Dlatego też, z pewnością każdy znajdzie model odpowiedni dla siebie.

Z pewnością piękne, fotograficzne obrazy potrzebuję wyjątkowej oprawy. Właśnie dlatego eleganckie i ozdobne ramki na zdjęcia podkreślą głębię i pomogą uchwycić niesamowitą atmosferę Twoich, ulubionych fotografii. Polecamy!

 

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!