Jak zrobić dobre selfie.

Przede wszystkim selfie jest zdjęciem portretowym i będą je obowiązywały takie same zasady jak przy jego wykonywaniu. Wiedząc jak zrobić dobry portret z pewnością uda nam się wykonać dobre zdjęcie selfie.
Poniżej przedstawię kilka zasad jakimi warto się kierować przy  jego wykonywaniu.

Chociaż tematem zdjęcia jest nasza osoba zwróćmy uwagę na otoczenie, nieciekawe tło może zepsuć każde zdjęcie. Poza tym jeżeli robimy zdjęcie we własnym domu, zwróćmy uwagę czy fotografując przypadkowe przedmioty nie ujawniamy szczegółów własnej prywatności.

Przy wykonywaniu każdego zdjęcia najistotniejsze jest światło, nie inaczej jest przy selfie. Zwróćmy przy tym uwagę aby nie stosować  lampy błyskowej. Używając flesza mamy dużą szanse na uwiecznienie wszelkich niedoskonałości naszej skóry. Najlepiej gdy źródło światła jest naturalne i równomiernie oświetla całą twarz.

Używając odpowiedniej perspektywy możemy korzystniej prezentować się na zdjęciu. Lekko wznosząc aparat delikatnie wyszczuplimy twarz i podkreślimy oczy.

Lepiej jest użyć aparat główny niż frontowy, wykonanie i właściwe skadrowanie nim ujęcia jest trudniejsze, ale jego jakość jest lepsza. Zdjęcie wykonane aparatem głównym może nadawać się do późniejszego wywołania.

Oczywiście pamiętajmy o uśmiechu, jednak i tutaj nie przesadzajmy, delikatny uśmiech, wzrok skierowany w stronę obiektywu pozwoli nawiązać kontakt z osobną oglądającą nasze zdjęcie.