Jak w ciekawy sposób wykorzystać papierowe fotografie?

eksponowanie zdjęć

Stylowe, papierowe fotografie to z całą pewnością niezwykle osobista i bardzo przyjemna pamiątka. Dlatego też, jeżeli jesteś amatorem fotografii, lubisz nie tylko je oglądać, ale wręcz nie rozstajesz się z aparatem, to z pewnością zgromadziłeś już tysiące cyfrowych zdjęć na różnych nośnikach danych. Warto więc wybrać naprawdę udane ujęcia i zdecydować się na wywołanie zdjęć w internetowym fotolabie. 

Jak kreatywnie wykorzystać papierowe odbitki zdjęć?

Wywoływanie zdjęć online, to najlepsza i najszybsza usługa internetowa, dlatego warto z niej skorzystać i kreatywnie wyeksponować swoje zdjęcia. Obecnie za pośrednictwem internetowego laboratorium fotograficznego można zamówić odbitki zdjęć oraz inne fotoprodukty bez niepotrzebnych formalności. W naszym fotolabie możesz bez wychodzenia z domu zamówić odbitki, w interesujących Cię formatach. Wystarczy zarejestrować się i przesłać wybrane zdjęcia. Następnie należy określić jeszcze ilość zamawianych odbitek, wybrać rozmiar, rodzaj papieru oraz opłacić usługę i to wszystko.

Podajemy więc kilka pomysłów jak użyć swoich papierowych odbitek:

 • Elegancki album ze zdjęciami
  Album fotograficzny to najbardziej tradycyjny sposób na przechowywanie zdjęć.  Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów albumów, które nadają się na zdjęcia okazjonalne np. ślubne, czy też zdjęcia rodzinne, świąteczne, zdjęcia z urodzin, rocznic itp. Albumy oprócz efektownego eksponowania fotografii, również zabezpieczają je przed zniszczeniem i przedłużają znacznie ich przydatność. Na rynku dostępne są ich różne rodzaje. Należą do nich np. albumy tradycyjne do wklejania zdjęć i z miejscem na podpis, w których poszczególne strony rozdzielone są pergaminem lub albumy z foliowymi koszulkami. Dostępne albumy różnią się także wielkością oraz ilością stron.

   
 • Kalendarz z własnym zdjęciem
  Jeżeli posiadasz wyjątkowo udane zdjęcia, do których lubisz wracać i chciałbyś je wyeksponować, to zdecyduj się na kalendarz z wybranymi ujęciami. Możesz zamówić kalendarz 1-stronny lub 12-stronny wraz z okładką. W zależności od swoich oczekiwań i preferencji możesz wybrać odpowiedni model kalendarza, po wcześniejszym przesłaniu do fotolabu swoich zdjęć.

   
 • Interesujący, fotograficzny kolaż
  Do stworzenia kolażu musimy wybrać zdjęcia o odpowiedniej tematyce. Aby uzyskać spójną całość najlepiej, żeby zdjęcia były w podobnej tonacji. Powinniśmy także zaopatrzyć się w klej, nożyczki oraz odpowiednią bazę, czyli tło, do którego będziemy przyklejać zdjęcia. Do tworzenia kolażu warto zaangażować także swoich bliskich. Dzięki temu w kreatywny sposób możemy ciekawie spędzić czas ze swoją rodziną. Po ułożeniu satysfakcjonującej nas kompozycji należy oprawić swoje dzieło w odpowiednią ramę lub antyramę i gotowe. Taki kolaż może stanowić wyjątkową i niepowtarzalną ozdobę domu.

   
 • Prywatna, fotograficzna galeria na ścianie
  Jeśli dysponujesz pustą, niezagospodarowaną ścianą i chciałbyś na nowo zaaranżować swoje wnętrze, to zdecyduj się na wydruk dużych odbitek XXL lub wybierz odbitki kwadratowe bądź panoramiczne. Dlatego też, jeśli zakupiłeś odpowiednie do rozmiaru wydruków ramy, to pozostaje tylko odpowiednio oprawić swoje zdjęcia i powiesić na ścianie. W ten prosty sposób możesz stworzyć swoją, prywatną galerię sztuki.

   
 • Girlanda ze zdjęć na sznurku 

  girlanda zdjęć

  Ostatnio bardzo popularne stały się zdjęcia zawieszone na sznurku, przy pomocy spinaczy do bielizny. Wybierając odpowiednie, tematyczne fotografie, możemy stworzyć interesującą kompozycję, która będzie wprawiała nas w przyjemny nastrój. Taka ozdoba może także w ciekawy sposób wpłynąć na aranżację naszego otoczenia. Ciekawy kolaż warto zrobić także na jakąś szczególną okazję, taką jak urodziny, Sylwester, czy też wieczór panieński.
   

Pomysł na prezent 

Wydrukowane papierowe odbitki zdjęć w eleganckim albumie lub w powlekanym tkaniną pudełku na fotografie, mogą także stanowić wyjątkowy prezent dla kogoś bliskiego. Do tego celu doskonale nadają się zarówno małe, standardowe odbitki, jak i duże formaty, efektownie oprawione w ozdobne ramy. Oryginalnym prezentem może okazać się również ciekawy, fotograficzny kolaż, czy też kalendarz z wyjątkowymi fotografiami. 

Warto więc wybrać najlepsze ujęcia i zamówić wywoływanie zdjęć online. Jeśli otrzymaliśmy już swoje papierowe odbitki, to pozostaje tylko uruchomić wyobraźnię i stworzyć swoją niepowtarzalną, fotograficzną ekspozycję. Powodzenia!