Instafoty, czyli odbitki kwadratowe

zdjęcia kwadratowe

Niezwykła popularność portali społecznościowych takich jak Instagram, czy też Facebook znacznie przyczyniła się do rozwoju fotografii cyfrowej. Właśnie tam, większość użytkowników publikuje fotograficzne pamiętniki ze swojego życia. Dzięki Instagramowi, na którym najczęściej dodaje się zdjęcia w orientacji kwadratowej powstał termin instafoto. Decydując się na wywołanie zdjęć online, obecnie oprócz standardowych możemy również zamówić kwadratowe odbitki.

 

  1. Dlaczego instafoto cieszy się coraz większą popularnością?
  2. Do jakich zdjęć najlepsze są kwadratowe formaty, czyli instafoto?
  3. Jak zrobić ciekawe, kwadratowe instafoty?

 

Dlaczego instafoto cieszy się coraz większą popularnością?

 

Odpowiedź jest niebywale prosta. Większość uwagi użytkowników internetu przenosi się na społecznościówki. Właśnie na Instagramie króluje charakterystyczny, kwadratowy format Dlatego też kwadratowe instafoty zaczęły być coraz częściej zamawiane w fotolabach. Najchętniej wybierany format to 10X10 cm, 13X13 cm lub 15X15. W naszym internetowym laboratorium fotograficznym zamówisz kwadratowe instafotki w najniższej cenie w Polsce. Koszt takiej odbitki to tylko 15 gr, już od pierwszej sztuki. Drukujemy także większe kwadratowe formaty tz. takie jak takich jak 40x40, 50x50, 60x60, 70x70, 80x80, 90x90, 100x100 cm. Serdecznie polecamy!

 

Do jakich zdjęć najlepsze są kwadratowe formaty, czyli instafoto?

 

Obecny świat charakteryzuje się olbrzymim postępem technologicznym. Rozwój cyfryzacji i tym samym wyparcie tradycyjnej fotografii na rzecz nowoczesnej, cyfrowej to tylko jeden z przykładów. Kwadratowe zdjęcia kilka dekad temu tzn. w epoce polaroida robiły furorę. Obecnie dzięki Instagramowi powtórnie wracają do łask. Kwadratowe formaty papierowych odbitek idealnie nadają się np. do ramek galeryjek, w których można umieścić całą kolekcję zdjęć. Do niedawna nie było możliwości wywołania kwadratowych odbitek bez obcięcia części kadru. Obecnie fotolaby dostosowując się do realiów i zapotrzebowań, dlatego umożliwiają wydruk kwadratowych odbitek w wielu różnych rozmiarach. Oprócz typowych mniejszych odbitek kwadratowych takich jak 10x10, 13x13 i 15x15 cm w Fotocentrum możesz zamówić także znacznie większe kwadratowe formaty. Duże formaty w orientacji kwadratowej doskonale prezentują się zawieszone na ścianie. Najlepiej wyglądają zdjęcia portretowe, najczęściej drukowane na wysokogatunkowym papierze satynowym. Jest to bardzo wytrzymały i świetnie oddający kolory, nośnik fotograficzny. Jeśli chcesz, aby wydrukowane zdjęcia  miały dobrze nasycone barwy, oraz wyglądały naturalnie i wyraźnie, to powinieneś wybrać także właściwy rodzaj papieru fotograficznego. W naszym fotolabie w cenę wydruku wliczona jest także profesjonalna korekta kolorów oraz kadrowanie. Dzięki temu wszystkie Twoje zdjęcia będą prezentowały się doskonale.  

 

zdjęcia kwadratowe

 

 

Jak zrobić ciekawe, kwadratowe instafoty?

 

Jeśli chcesz zrobić dobre zdjęcie, to oczywiście niezwykle ważne jest właściwe oświetlenie i ustawienie odpowiednich parametrów w aparacie. Dobór odpowiedniego światła jest niezwykle istotny. Robiąc zdjęcie smartfonem najlepiej skorzystać ze światła naturalnego. Najpiękniejsze refleksy świetlne można uzyskać, fotografując podczas tzw. golden hour, korzystając ze światła zachodzącego słońca. Aby obraz jak najbardziej odpowiadał Twoim wyobrażeniom, powinieneś także eksperymentować zarówno ze światłem, jak i z różnymi ujęciami. Jednak najważniejszy jest ciekawy i oryginalny pomysł. Jeżeli oczekujesz, aby Twoje zdjęcie było wyjątkowe, niepowtarzalne i zwracało na siebie uwagę, to musisz dokładnie przemyśleć kompozycję, tło i co najważniejsze wybrać odpowiedni obiekt. Fotografuj  więc w nieoczywisty, nieszablonowy sposób. Wybierz ciekawe tło, ale takie, aby nie dominowało podstawowego obiektu. Wypróbuj także różne filtry, które masz dostępne w swoim aparacie. Możesz również skorzystać z filtrów samego Instagrama. Nie warto jednak przesadzać z ich ilością, ponieważ fotografia może stracić na naturalności. Po prostu możemy zwyczajnie przedobrzyć.

Życzymy więc przypływu kreatywności i wielu ciekawych pomysłów!