Dlaczego warto stworzyć rodzinny album ze zdjęciami?

rodzinny album na zdjęcia

Albumy fotograficzne pozwalają zachować ważne wspomnienia nie tylko dla siebie, ale także dla dzieci, wnuków, a nawet praprawnuków! To historyczne i głęboko osobiste odniesienia do Twojej przeszłości i również Twoich krewnych i całej rodziny. Oto dlaczego już dziś powinieneś zacząć tworzyć rodzinny album ze zdjęciami.
 

  1. Dlaczego warto stworzyć rodzinny album ze zdjęciami? 
  2. Dlaczego albumy na zdjęcia są lepsze niż fotoksiążki?

 

Dlaczego warto stworzyć rodzinny album ze zdjęciami? 

 

Z całą pewnością odwiedzając swoich rodziców, niejednokrotnie przeglądałeś stare albumy ze zdjęciami. Każde z nich stanowiło ważne wspomnienie, uchwycone i zapisane na fotograficznych kadrach. Przeglądając zdjęcia, zapewne nie raz usłyszałeś ciekawe historie o znanych, ale również nieznanych dotąd członkach rodziny. Dlatego też warto podzielić się także własnymi wspomnieniami ze swoimi bliskimi oraz dziećmi i w tym celu stworzyć osobisty, rodzinny album.

Kiedy czujesz pewien rodzaj nostalgii i tęsknisz za bliskimi, których z różnych przyczyn nie ma już blisko Ciebie, to w takich chwilach przeglądanie albumu ze zdjęciami ma szczególne, osobiste znaczenie. Zapewne czasami lubisz porównywać, jak wyglądały Twoje dzieci kiedyś i obecnie. Wtedy także czujesz, że rodzinny album na zdjęcia, to wręcz niezbędna rzecz w Twoim domu. Po prostu każda fotografia opowiada konkretną historię, a posiadanie tego wizualnego odniesienia, ułatwia także przybliżenie swoich doświadczeń także najbliższym. 

Poza tym możesz sprawić, by tworzenie wypełnionego własnymi doświadczeniami albumu fotograficznego, samo w sobie było zupełnie nowym wspomnieniem. Spróbuj więc do tej aktywności zaangażować także swoje dzieci i przyjaciół, organizując specjalną imprezę, podczas której każdy uczestnik przyniesie swoje ulubione zdjęcia i razem stworzycie z nich wspólny album.

Dzięki temu będziesz mógł w niepowtarzalny sposób spędzić czas z bliskimi i połączyć minione chwile, zarejestrowane na wspólnych zdjęciach w zabawne doświadczenie. 

Oprócz tego, jeśli zdecydujesz się na zrobienie rodzinnego albumu ze zdjęciami, wkładając w to zarówno uczucie, jak i własne zaangażowanie, to będziesz miał specjalny prezent dla swoich dzieci, gdy dorosną. Dzięki niemu zobaczą one migawki historii, dotyczące ich rodziny. Zarejestrowane w kadrach specjalne wydarzenia, takie jak urodziny, wesela, imieniny, czy też codzienne, radosne sytuacje, sprawią, że taki album stanie się czymś bardzo cennym dla Twojej rodziny. Taką wyjątkową pamiątkę będzie można przekazywać kolejnym pokoleniom.

 

Dlaczego albumy na zdjęcia są lepsze niż fotoksiążki?

 

Oprawiona fotoksiążka jest to ostateczny produkt, w który niestety samodzielnie nie możemy ingerować. To znaczy, że nie możemy dodawać, ani usuwać stron, które są ze sobą powiązane. Z kolei albumy fotograficzne pozwalają dokumentować swoją osobistą historię w trakcie jej przeżywania, dodając po drodze coraz to nowsze obrazy. 

 

Stare fotografie wywoływane w ciemni, przy użyciu specjalnej chemii fotograficznej, z halogenkiem srebra, przetrwały bardzo wiele lat i dzięki temu ciągle stanowią wspaniałe świadectwo naszej historii. Niestety współczesne fotoksiążki zdecydowanie przegrywają z tradycyjnymi, papierowymi zdjęciami, ponieważ z czasem blakną lub po prostu się rozpadają.

Jeśli chodzi o trwałość wydruków, to istnieją bezstronne firmy badawcze, które ją testują, przyspieszając ekspozycję na światło, aby określić oczekiwaną żywotność fotografii. O ile nie używamy atramentów pigmentowych i papierów archiwalnych, które dobrze ze sobą współgrają, to niestety prawdopodobnie domowe odbitki lub fotoksiążki nie przetrwają próby czasu. 

Natomiast współczesne albumy na zdjęcia w obecnych czasach prezentują nie tylko wysoką jakość i wytrzymałość, ale są również o wiele tańsze niż fotoksiążki.

Poza tym strony nie wyrywają się z taką łatwością, jak w zwykłej fotoksiążce, ani nie rozpadają, oraz możemy do kolejnych kieszonek na bieżąco, dodawać coraz to nowsze fotografie. Właśnie dlatego warto postawić na klasykę i do przechowywania swojej fotograficznej kolekcji, najlepiej będzie wybrać tradycyjny album na zdjęcia.

Polecamy!

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!